Biuro

Tworzymy rodzinną, dwupokoleniową firmę projektową łączącą wieloletnie doświadczenie z nowoczesnym podejściem do projektowania. Działamy na rynku nieprzerwanie od 1999 roku. Obszarem naszej działalności jest przede wszystkim rynek lokalny obejmujący teren powiatu oleskiego oraz powiatów ościennych. Nasze usługi kierujemy do klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz instytucji publicznych. Mottem, które towarzyszy nam w codziennej pracy, są słowa francuskiego architekta E. Viollet-le Duc „Architektura i konstrukcja musi być obmyślana lub tworzona jednocześnie: konstrukcja jest środkiem, architektura rezultatem.”  Na każdym etapie realizacji inwestycji Inwestorom służymy pasją, wiedzą, doświadczeniem i rzetelnością. Do każdego zadania projektowego podchodzimy indywidualnie, z zaangażowaniem i sumiennością, aby realizacja inwestycji była przyjemnością dla Inwestora.

Firma od lat współpracuje na stałe ze sprawdzonymi projektantami wszystkich branż, geodetami oraz wykonawcami badań geotechnicznych gruntu. W przypadkach wymaganych przepisami prawa wykonywane przez nas projekty uzgadniamy również z rzeczoznawcami ds. sanitarno-higienicznych, bhp i ergonomii, a także zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Nasza siedziba mieści się w Oleśnie przy ul. Labora 6. W biurze jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. W zależności od potrzeb możemy umówić się na spotkanie w dogodnym dla klienta terminie i miejscu. Nasza praca wiąże się z częstymi wyjazdami, dlatego przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny.

Projektanci

Ehrenfrid Dittmann

Główny projektant. Firmę założył w 1999 roku. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania (numer UAN-VIII-7342/260/93) oraz uprawnienia w specjalności architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi (numer UAN-VIII-83861/1198/86). Od 2001 roku członek Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Osoba w naszym rodzinnym zespole z największą wiedzą techniczną i doświadczeniem zdobytym przy projektowaniu i nadzorowaniu budów. Fachowiec przy rozwiązywaniu zawiłych formalności. Rzeczoznawca majątkowy (uprawnienia nr 3559), członek Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

Kompetencje

Kontakt z Inwestorem, realizacja zleceń, koordynacja współpracy z branżystami, wsparcie w zakresie formalno-prawnym związanym z uzyskaniem pozwolenia na budowę, pełnienie funkcji inspektora nadzoru/kierownika budowy, konsultacje na etapie wykonawczym, kontrole stanu technicznego budynków, wycena gruntów i nieruchomości

mgr Teresa Dittmann

Żona głównego projektanta. Do firmy dołączyła w 2003 roku. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej w zakresie kierowania robotami budowlanymi (numer UAN-VIII/83861/188/88). Od 2001 roku członkini Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Dobry duch naszej firmy. Dba o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Kompetencje

Opracowywanie projektów dla Inwestorów indywidualnych oraz instytucji publicznych, wsparcie formalno-prawne w zakresie prawa budowlanego i praw pokrewnych (w szczególności kodeksu postępowania administracyjnego).

Natalia Dittmann

Córka. Konstruktor ze zmysłem architektonicznym. Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Opolskiej. Do rodzinnej firmy dołączyła w 2011 roku. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (numer OPL/1105/PWOK/15). Od 2015r. członkini Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Kompetencje

Kontakt z Inwestorem, sporządzanie koncepcji projektów indywidualnych, sporządzanie projektów budowlanych, adaptacja projektów gotowych, wsparcie w zakresie formalno‑prawnym związanym z uzyskaniem pozwolenia na budowę, zgłoszenia robót budowlanych niewymagających uzyskania pozwolenia na budowę.Informacje formalne

Na co dzień pracujemy razem, ale formalnie prowadzimy trzy działalności gospodarcze.

Biuro usług projektowo-kosztorysowych, kserograficznych i laminowania
Ehrenfrid Dittmann
ul. Karminowa 1, 46-300 Olesno
NIP 576 000 01 03

Biuro usług projektowo-kosztorysowych i biurowych
Teresa Dittmann
ul. Karminowa 1, 46-300 Olesno
NIP 576 000 01 26

Usługi projektowe w budownictwie
mgr inż. Natalia Dittmann
ul. Labora 6, 46-300 Olesno
NIP 576 155 97 81